Tuleva sukupolvi

Mahajärvi-Pappistenlahti Vesiensuojeluyhdistyksen ry:n sivustoille on päivitetty ensimmäiset osiot. Sivustoille tullaan lisäämään aineistoa meitä kaikkia pappislaisia ja vapaa-ajan asukkaita koskettavassa vesistöjemme pilaantumisessa. Ja ennen kaikkea niistä toimenpiteistä, joihin meidän on ryhdyttävä yhdistyksenä, jotta saisimme palautettua vesistömme takaisin hyvään kuntoon talousvedeksi, kalastukseeen sekä virkistyskäyttöön.
Sivustolla tullaan julkaisemaan yhdistyksen niin vuosikokousten, kuin hallituksen kokousten pöytäkirjat. Sekä tiedottamaan yhdistyksen tulevista tapahtumista. Samoin julkaisemme artikkeleita ym. materiaalia vesienhoitomme edistämiseksi.

Tuota pikaa saanen sivustolle lomakkeen, jonka avulla voitte helposti liittyä jäseneksi yhdistykseen.

Tästä likistä yhdistyksen sivuille.

t. Pentti Korhonen pj.

Share →